پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 10:02 بعد از ظهر
ایش بانک ترکیه

همه دانستنیها درباره ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه بزرگترین بانک ترکیه می باشد و البته که یکی از بانک هایی می باشد که در سال های اخیر خدمات بانکی قابل توجهی را به ایرانیان در ترکیه ارایه داده است. ایش بانک ترکیه اولین بانکی است که توسط جمهوری ترکیه و به دستور مصطفی کمال آتاتورک  و با مدیریت جلال بایار ( سیاستمدار و سومین رییس جمهور ترکیه) در سال ۲۶ آگست ۱۹۲۴ تاسیس گردید. این بانک در رتبه بندی فایننشیال تایمز  در مقابل بانک های جهان از ۱۰۰۰ رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده است.  این بانک دارای بیش از ۱۳۵۴ شعبه در ترکیه می باشد. البته علاوه بر شعبات متعدد در ترکیه این بانک دارای ۱۶ شعبه در کشورهای جمهوری ترک قبرس شمالی، بریتانیا، ایرلند، آلمان، بحرین، هلند، فرانسه، سوییس، چین، عراق، کوزوو ،بحرین،شانگهای، قاهره، گرجستان و روسیه می باشد. در روسیه ایش بانک ترکیه دارای ۱۱ شعبه، در آلمان دارای دارای ۱۳ شعبه، در بریتانیا دارای ۷ شعبه و گرجستان دارای ۲ شعبه می باشد.

برای دیدن سود سپرده های ایش بانک مقاله نرخ سود بانکی در ترکیه در سال 2021 را بخوانید .

شعبه اصلی و مرکزی این بانک در شهر بشیکتاش استانبول واقع شده است و سهام این بانک در بازارهای بورس لندن و بازار بورس استانبول معامله می گردد.

ایش بانک ترکیه

تاریخچه تشکیل ایش بانک ترکیه

بعد از انحلال امپراتوری عثمانی در سال ۱۹۲۲ و به دنبال آن اعلام جمهوری در ترکیه، مصطفی آتاتورک به عنوان نخست وزیر کشور توسط پارلمان انتخاب شد.  آتاتورک به سرعت متوجه شد که دولت پس از خرابی های جنگ، نیاز به یک بانک ملی قوی برای بازسازی اقتصاد ترکیه دارد. به همین دلیل دستور تاسیس ایش بانک ترکیه را صادر کرد. این بانک در معنای واقعی کلمه اولین بانک ملی در جمهوری ترکیه می باشد که در ازمیر تاسیس شد. آتاترک دوست و همکار قدیمی خود جلال بایار را به عنوان رییس بانک در ترکیه در نظر گرفت. ایش بانک ترکیه با دو شعبه و ۳۷ کارمند تحت رهبری جلال بایار شروع به کار کرد. می توان به جرات گفت که هدف از تاسیس این بانک این موضوع بود که مسلمانان در هند و پاکستان قادر باشند به واسطه بانک امپریال ترکیه، به کشور ترکیه شمش و طلا بفرستند تا بتوانند در جنگ استقلال ترکیه از این کشور حمایت کنند.

نرخ سود بانکی در ترکیه در سال 2020
بیشتر بخوانید

ایش بانک ترکیه

ماحصل ایش بانک ترکیه در سیستم بانکداری چه بوده است؟

  • استفاده از چک های بانکی جهت تراکنش های روزانه
  • اولین استفاده کننده دستگاه های خودپرداز در کشور ترکیه از سال ۱۹۹۶
  • اولین بانک استفاده کننده از بانکداری الکترونیکی در ترکیه
  •  تاسیس شعبه های بین المللی در سراسر دنیا
  • تاسیس حساب های سپرده گذاری
  • تاسیس صندوق سرمایه گذاری های مشترک
  • ایجاد بانکداری از طریق تلفن های همراه
  • ارایه خدمات بدون نیاز به کارت از طریق اثر انگشت

ایش بانک ترکیه

خدمات منحصر به فرد ایش بانک ترکیه

در سال های اخیر افراد بسیاری تصمیم به افتتاح حساب در ترکیه گرفته اند. این در حالی می باشد که بسیاری از این متقاضیان شهروند کشور دیگری هستند و همچنین قادر به تکلم به زبان ترکی نمی باشند. به همین دلیل با توجه به شرایط موجود و با درک نگرانی های متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه و افتتاح حساب در ترکیه، مدیران این بانک تصمیم گرفتند در تمام شعبات بانکی افرادی را به کار بگیرند که حداقل به زبان انگلیسی آشنا باشند تا بتوانند نیازهای بانکی متقاضیان غیر ترک را به شیوه ای سریع تر و مشخص تر دنبال کنند. البته که در برخی از این شعبات تمام خدمات به صورت انگلیسی ارایه می گردد. در زیر سعی شده است به برخی از این شعبات که در اصطلاح به آنها شعبات اکس پت گفته می شود اشاره گردد:

مطلب پیشنهادی

سود بانکی در ترکیه در سال 2021

سود بانکی در ترکیه در سال 2021 و مالیات آن

سود بانکی در ترکیه در سال 2021 در این پست میخواهیم سود بانکی در ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *