پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 10:02 بعد از ظهر
مهد کودک های ترکیه‌

مهد کودک های ترکیه‌

اگر قصد مهاجرت یا اقامت در ترکیه را دارید و فرزندانتان در سنین پیش از دبستان هستند، قطعا موضوع مهد کودک های ترکیه‌ یکی از دغدغه های شما خواهد بود.

این که آیا مهد کودک فرزندتان را به عنوان یک خارجی می پذیرد یا نه؟؛ فرزندتان ترکی بلد نیست و آیا می تواند با بچه ها ارتباط برقرار کند؟؛ از پس هزینه های مهد کودک های ترکیه‌ بر می آیید یا خیر؟، همه این سوال ها حتما برای شما هم پیش آمده است.
قبل از هر چیز باید بدانید که در صورت اخذ اقامت ترکیه و داشتن کارت اقامت به راحتی می توانید فرزندتان را در مهد کودک یا مدرسه ثبت نام کنید؛ در مورد این مساله خیالتان راحت باشد.
از طرفی، رفتن فرزند شما به مهد کودک و ارتباط او با بچه های ترک باعث می شود که خیلی زود زبان ترکی را یاد بگیرد.
امروزه بیشتر مهد کودک های ترکیه معلم انگلیسی دارند و کودک تان می تواند در کنار زبان ترکی، انگلیسی نیز یاد بگیرد.

مهد کودک های ترکیه‌

شرایط و هزینه مهد کودک های ترکیه

همانطور که قبلا هم گفتیم، در صورت اخذ اقامت ترکیه و داشتن کارت اقامت به راحتی می‌توانید فرزندتان را در مدارس و یا مهد کودک های ترکیه ثبت ‌نام کنید. هزینه مهدکودک به طور متوسط ماهانه ۸۰۰ لیر است که شامل غذا و لباس فرم نیز می ‌شود که لباس فرم برای بچه های بزرگ تر است.

معرفی دانشگاه بوغازیچی در استانبول
بیشتر بخوانید

مهم‌ترین نکته ‌ای که باید بدانید این است که در ترکیه مربی مهدکودک صرف داشتن مدرک مرتبط، استخدام نمی‌ شود. برای استخدام یک مربی بارها در زمینه‌ های گوناگون از جمله روان ‌شناسی با او مصاحبه می‌شود. حتی مصاحبه ‌کننده نقش یک کودک را بازی می‌کند و تا جایی که می‌تواند متقاضی را به چالش می‌کشد.

طرف مقابل به عنوان یک مربی حرفه ‌ای می ‌بایست از پس تمام این چالش ‌ها بر بیاید تا بتواند در یک مهد‌کودک استخدام شود. بنابراین، خیال‌تان از بابت سلامت روانی مربی مهدکودک و امنیت فرزندتان در مهد کودک های ترکیه راحت باشد.

 

ثبت نام در مهد کودک های ترکیه به چه شکل است؟

برای ثبت نام اولین قدم داشتن اقامت ترکیه یا شهروندی ترکیه است که در مورد آن توضیح دادیم. قدم دوم ثبت آدرس خود در اداره نفوس است که بصورت زیر باید انجام بدهید:

  • برای ثبت آدرس باید با داشتن یکی از قبض های آب، برق یا گاز که به نام سرپرست خانواده باشد + کارت اقامت تمام اعضا خانواده به اداره نفوس محله ی خود که در ساختمان فرمانداری (Kaymakamlikاست بروید و آدرستان را ثبت کنید .

برای ثبت نام به دو نکته زمان ثبت نام و سن فرزند یا فرزندانتان باید توجه داشته باشید؛ زمان ثبت نام از هفته ی سوم ماه هازیران (Haziran) یعنی اواخر خرداد و اوایل تیر شروع میشود و تا شروع سال تحصیلی ادامه دارد.

دانشگاه سابانجی و همه نکات درباره آن
بیشتر بخوانید

سن فرزند شما برای مهد کودک باید ۳ سال کامل باشد و ابتدایی از ۶۶ ماه به بالا را قبول می کنند. قدم سوم شما با وارد کردن شماره کارت اقامت خود که با ۹۹ شروع میشود در سایت e-okul با توجه به آدرس تان در سیستم نزدیکترین مدرسه به شما معرفی می شود و شما در همان سایت پیش ثبت رو باید انجام دهید.

مطلب پیشنهادی

زراعت بانک ترکیهر

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب کشورهای مختلف برای جذب سرمایه خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *