پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 10:02 بعد از ظهر
سود بانکی در ترکیه در سال 2021

سود بانکی در ترکیه در سال 2021 و مالیات آن

سود بانکی در ترکیه در سال 2021

در این پست میخواهیم سود بانکی در ترکیه در سال 2021 به همراه مالیات را توضیح دهیم. گزینه سود یکی از راههای سرمایه گذاری امن و مطمئن در این کشور به حساب  می آید. در ترکیه بر خلاف ایران که بانک ها تمایل به سپرده گذاری بلند مدت مشتریان دارند در ترکیه به سپرده های کوتاه مدت سود بیشتری تعلق میگیرد. نحوه واریز سود هم در انتهای سر رسید می باشد که میتواند یک ماهه نیز باشد.

بدون شک، افتتاح حساب در ترکیه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما باید به عنوان یک مهاجر، بعد از رسیدن به این کشور انجام دهید. برای اینکه بتوانید از سرمایه‌ی خود محافظت کنید و یا اینکه بتوانید به عنوان یک شهروند از خدمات دولتی، عمومی و تسهیلات موجود بهره‌مند شوید، و حتی اگر می‌خواهید از طریق سرمایه‌ و یا سپرده‌ی خود، سود نیز دریافت کنید، لازم است تا در اولین قدم، یک حساب در کشور ترکیه افتتاح نمایید. نظر به آنکه در سال 2021 سود بانکی افزایش یافته است، این مورد به طبع، حسابی مورد توجه افراد قرار خواهد گرفت.

مالیات سود بانکی در ترکیه

همانطور که میدانید برای باز کردن حساب در ترکیه دریافت کد مالیاتی در ترکیه ضروری است.این کد برای واریز مالیات سودهای بانکی به اداره مالیات می باشد.نرخ مالیات بر سود بانکی در ترکیه در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۰ درصد رقم سود میباشد.

مالیات بر ارزش افزوده در ترکیه
بیشتر بخوانید

سود روز شمار بانکی در ترکیه

در ترکیه سود روز شمار به معنی بانک های ایران وجود ندارد و بانک ها سودی برای مبالغ غیر سپرده ای پرداخت نمی کنند.اما خبر خوب اینکه سود ماهیانه تقریبا معادل سود سالیانه می باشد.یعنی شما اگر برای یکماه پول خود را سپرده کنید به اندازه تقریبا سود سالیانه، سود دریافت خواهید کرد.برای سپرده های لیر در سال ۲۰۲۱ سود ماهیانه تقریبا ۱۵ درصد می باشد.برای سپرده های ارزی مانند دلار ۱ درصد در سال ۲۰۲۱ می باشد.

میزان سود سپرده ها در ترکیه

در ترکیه با توجه به مبلغ سپرده گذاری نرخ سود تغییر میکند.همچنین در مواردی بنا بر نظر رییس شعبه برای مبالغ بالا متغیر است. در سال 2020 سود بانکی تا ۲۴ درصد نیز افزایش یافته بود.اما پس از فروکش کردن بحران مالی در ترکیه به طور آهسته  سود بانکی شیب نزولی به خود گرفت.تا آنجایی که در ماه های اخیر این سود به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

میزان سود بانکی برای سپرده های لیر در بانک های مختلف ۱۰ الی ۱۵ درصد میباشد . می توانید از طریق این لینک سود بانک ها را محاسبه کنید .

در ترکیه به سپرده های دلاری و یورو نیز سود تعلق میگیرد.

سود بانکی در ترکیه
جدول مقایسه سود بانکی در ترکیه در سال 2021 بر پایه واحد پولی لیر

نحوه دریافت سود بانکی در ترکیه در سال 2021

در ابتدا شما باید در ترکیه نسبت به افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه اقدام کنید.در کمتر از نیم ساعت و بدون داشتن اقامت میتوانید در ترکیه حساب دلاری و بین المللی باز کنید.برای آشنایی با نحوه بازکردن حساب مقاله افتتاح حساب بانکی را مطالعه کنید. همچنین برای انتقال پول خود از ایران نیز می توانید از طریق صرافی اقدام کنید.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه چیست ؟
بیشتر بخوانید

سود بانکی یا سرمایه گذاری های دیگر در ترکیه

همه چیز به هدف و تصمیم شما بستگی دارد. در طولانی مدت، خرید ملک در ترکیه بازدهی بیشتری دارد. اما برای مقادیر زمانی کوتاه، سود سپرده بانکی سرمایه‌گذاری بهتری خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

زراعت بانک ترکیهر

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب کشورهای مختلف برای جذب سرمایه خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *