پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 10:02 بعد از ظهر
زراعت بانک ترکیهر

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب

کشورهای مختلف برای جذب سرمایه خارجی تلاش می کنند تا قوانین مختلفی را به ثبت رسانده و از این طریق اقدام به جذب افراد کنند. بر اساس قوانین کشور ترکیه، بانک های این کشور موظف هستند تا برای شهروندان کشورهای دیگر در ترکیه نیز افتتاح حساب کرده و به آن ها اجازه دهند تا خارجی ها نیز بتوانند پول های خود را وارد بانک های این کشور کنند. با توجه به این قانون، ایرانیان نیز می توانند نسبت به افتتاح حساب در بانک های کشور ترکیه اقدام کنند. یکی از بهترین و برترین بانک های این کشور، زراعت بانک ترکیه است که با ارائه خدمات متنوع و مختلف محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم کشور ترکیه داشته و همچنین شاهد فعالیت این بانک در سراسر نقاط دنیا نیز هستیم.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به زراعت بانک ترکیه انداخته و در رابطه با این بانک توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

بانک های ترکیه که در میان آنها زراعت بانک نیز قرار دارد موظف هستند که از قوانین بانکداری ترکیه تبعیت نمایند و همچنین افتتاح حساب شهروندان کشورهای دیگر در ترکیه نیز مشمول همین شرایط و قوانین می باشد.

بر اساس قوانین بانک مرکزی فقط دو بانک در ترکیه مجوز دارند که نسبت به افتتاح حساب شهروندان کشورهای دیگر اقدام نمایند که یکی از این بانک ها که از بانک مرکزی مجوز دارد زراعت بانک ترکیه می باشد.

Ziraat Bank نیز کار را برای ایرانیان ساده کرده و مشکلی با پاسپورت ایرانی ندارد. ایرانیان مقیم ترکیه می‌توانند به سادگی و با استفاده از پاسپورت، کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی خود، در زراعت بانک اقدام به افتتاح حساب کنند.

زارعت بانک ترکیه، به ترکی (ürkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası)، یک بانک دولتی می باشد که در سال ۱۸۶۳ تاسیس گردید.

زراعت بانک ترکیه

تاریخچه زراعت بانک ترکیه

اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه زراعت بانک ترکیه بیاندازیم باید گفت که در سال ۱۸۶۳، پاشا فرماندار عثمانی صندوقی به نام صندوق خیرخواه را برای حمایت از کشاورزان به وجود آورد.

این صندوق در سال ۱۸۸۸ با شکل گیری بانکداری در کشور ترکیه، تبدیل به بانک زراعت ترکیه شد و در حقیقت می توان گفت که آغاز بانکداری مدرن در کشور ترکیه را با زراعت بانک آغاز گشت و امروزه نیز یکی از مهم ترین و معتبرترین بانک های این کشور به حساب می آید.

زراعت بانک ترکیه از طریق پلتفرم های مختلف مثل دستگاه های  atm، شعبه های اینترنتی، تلفن بانک، اینترنت بانک و… به صورت شبانه روزی به مشتریان خود خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهد و همین موضوع باعث شده تا شاهد رشد و افزایش محبوبیت این بانک باشیم.

سیاست کاری زراعت بانک ترکیه به نحوی است که تلاش کرده تا مکان امنی برای سرمایه گذاری در منطقه باشد و در حقیقت هدف این بانک آن است که با جذب سرمایه های خارجی با بانکداری سوئیس رقابت کند.

در سال های اخیر اعراب بسیار زیادی سرمایه خود را به زراعت بانک ترکیه آوردند و همین موضوع باعث شده تا این بانک اعتبار و پشتوانه بسیار خوبی به دست بیاورد.

ایرانیانی که بر اساس قوانین ترکیه می توانند در داخل این کشور حساب بانکی ایجاد کنند نیز معمولاً به سراغ زراعت بانک رفته و حساب خود را در این بانک ایجاد می کنند.

شعبات بین المللی بانک زراعت

بانک زراعت ترکیه، علاوه بر داخل کشور شعبات دیگری را نیز در خارج از ترکیه دارد. در زیر سعی شده است به آنها اشاره گردد.

 • شعبه بلغارستان
 • شعبه بغداد در عراق
 • شعبه اربیل عراق
 • شعبات جمهوری ترک قبرس شمالی
 • شعبات عربستان
 • شعبه بحرین
 • و …
پاپارا کارت ، اطلاعات و آموزش افتتاح حساب در سال 2021
بیشتر بخوانید

زمینه فعالیت های زراعت بانک

 • بانکداری اختصاصی
 • بانکداری خرد
 • بانکداری شرکتی
 • بانکداری سرمایه گذاری
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • وام مسکن

مزایای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

 •  افتتاح حساب بانکی با ارز های دلار، یورو و  لیر
 • افتتاح حساب سپرده گذاری لیر باقابلیت دریافت سود
 •  صدور کارت های بانکی  ویزا کارت ، مستر کارت، دبیت کارت و کردیت کارت
 • ارائه خدمات سوییفت، برای انتقال ارز به داخل و خارج از ترکیه
 • اینترنت بانک و موبایل بانک کارآمد
 •  استفاده از خدمات تلفنی شبانه روزی
 •  اتصال زراعت بانک ترکیه به سیستم بانکداری جهانی

زراعت بانک ترکیه

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب

مدارک لازم برای افتتاح حساب برای اشخاص بدون اقامت ترکیه شامل اقلام زیر است:

مدارک لازم برای افتتاح حساب افراد مقیم شامل اقلام زیر است:

توجه: در هر دو صورت حضور شخص در هنگام افتتاح حساب ضروری است. این کار با وکالتنامه نیز انجام نمی شود و شخص بایستی در شعبه حضور پیدا کند.

خدمات زراعت بانک ترکیه

1- بسته خدمات اجاره‌ای برای مستاجران و صاحب‌خانه‌ها

چنانچه معاملات مربوط به اجاره را از طریق زراعت بانک ترکیه انجام دهید، می‌توانید از مزایای آن برخوردار شوید.اگر هزینه اجاره از طریق زراعت بانک پرداخت شود، مزایایی مثل حذف کارمزد انتقال پول، امکان دریافت وام، ارسال پیامک به مستأجر و صاحب‌خانه در رابطه با واریز یا عدم واریز اجاره ماهانه و… شامل حال مشتریان می شود.

2- انتقال ارز خارجی SWIFT (کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه)

از جمله بهترین خدمات زراعت بانک است که مخصوصا و به ویژه برای ایرانیان بسیار با اهمیت است. شخص متقاضی برای اخذ پول در حساب زراعت بانک خود نیاز به IBAN  حساب خود و کد سوئیفت بانکی دارد.

کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه TCZBTR2A است. مدت زمان دریافت حواله های سوئیفت به طور میانگین بین 24 تا 48 ساعت پس از تایید مبدا می باشد. همچینن  واریز به ویزا کارت و مسترکارت از طریق سایت های خارجی امکان پذیر است.

سایت هایی مثل یوتیوب و سایت های فریلنسری معمولا 48 ساعت پس از درخواست وجه، درآمد شما، به کارت ترکیه شما واریز خواهد شد. سقف نقل و انتقالات سوییفت بسته به نوع حساب بانکی فرد می تواند متفاوت باشد.

برای مطالعه بیشتر در مورد انتقال پول به ترکیه مقاله انتقال پول از ایران به ترکیه را مطالعه نمایید.

3- اپلیکیشن زراعت بانک

این برنامه که همhl موبایل بانک است، از بهترین و جامعه ترین موبایل بام های ترکیه است. شما حتی می توانید با موبایل بانکتان در لحظه اقدام به خرید و فروش ارزهایی چون دلار و یورو کنید! مزیت های استفاده از اینترنت بانک زراعت ترکیه شامل:

 • پیدا کردن سربعترین خود پرداز
 •   دسترسی به داده های بانک و بازار آن از طریق قسمت داده های مالی در بخش Financial Data
 •  دریافت برنامه وام ها از طریق ایزار پیشرفته محاسبه و ا استفاده از ابزار پیشرفته محاسبه  و حساب کردن سود حساب سپرده
 •  دسترسی به اطلاعاتی چون موجودی حساب، پرداخت ها یا وضعیت کارت اعتباری از طریق بخش ابزارها

4- تبدیل ارز پویا DCC

تبدیل ارز پویا با نرخ کمیسیون منصفانه از دیگر خدمات زراعت بانک ترکیه است. انجام این کار از طریق دستگاه POS و هم‌چنین دستگاه‌های خودپرداز زراعت بانک ممکن می باشد.  برنامه DCC در اصل یک روش پرداخت می باشد. این روش به دارندگان کارت‌های بانکی کشورهای مختلف دنیا این امکان را می‌دهد تا مبلغی را به ارز محلی خود پرداخت نمایند.

نرخ سود بانکی در ترکیه در سال 2020
بیشتر بخوانید

5- ارائه  وام های مختلف به مشتریان

هم اکنون، زراعت بانک وام‌هایی با شرایط گوناگون را در زمینه‌های مختلف مثل تحصیلات، خرید ماشین، خرید خانه و زمین و… به مشتریان خود عرضه مینماید. جزئیات مربوط به این وام‌ها در وب سایت رسمی زراعت بانک در این لینک به طور کامل توضیح داده شده است.

6- خدمات شبانه روزی زراعت بانک ترکیه

دارندگان حساب می توانند با شماره تلفن های 444000 و 08502200000 معاملات بانکی خود را در هر ساعت از شبانه روز با استفاده از رمز همراه بانک که از بانک گرفته اند، انجام دهند. پشتیبانی به زبان ترکی و انگلیسی انجام خواهد شد.

این خدمات 24 ساعته و در هفت روز هفته ارائه خواهد شد. زراعت بانک در شهرهایی چون لندن، اَربیل، آتن، بغداد، قبرس و جده نیز شعبه دارد. البته باید در نظر داشته باشید که تعداد محدودی از شعب بانک زراعت ترکیه اقدام به افتتاح حساب برای ایرانیان می کنند.

7- ارائه ویزا کارت و مستر کارت

از جمله دلایلی که بسیاری از افراد، اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه می کنند، دریافت مستر کارت و یا ویزا کارت است. با داشتن این کارت ها می توانید از سایت هایی چون آمازون و اینواتو خرید کنید. بلیط پرواز های خارجی را تهیه کنید و در کشورهای مختلف هتل رزرو کنید. همچنین می توتنید درآمد ارزی بین المللی خود از را دریافت کنید.

زراعت بانک ترکیه

آیا زراعت بانک در کشور ایران نیز شعبه دارد؟

نکته مهمی که باید بدانید این است که با توجه به شرایط کشور ایران، هیچ یک از بانک های ترکیه در ایران شعبه ندارند و به همین دلیل زراعت بانک نیز در ایران فعالیت نمی کند.

شرایط مسدود شدن حساب در زراعت بانک چگونه است

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که آیا این امکان وجود دارد که حساب بانکی در زراعت بانک ترکیه مسدود شود یا خیر؟

در پاسخ به این سوال گفت که احتمال بسته شدن حساب در این بانک بسیار کم بوده و در حقیقت مدیران این بانک تمام تلاش خود را کردند تا مثل بانکداری سوئیس از حساب مشتریان خود حمایت کنند اما با توجه به این که کشور ترکیه FATF را قبول کرده است، در صورتی که پولی با منبع نامشخص به حساب شما وارد شود که اتهام پولشویی به آن وارد شود، این بانک اختیار خواهد داشت تا حساب شما را بلاک و مسدود کند.

 

روش رفع مسدودی حساب شخصی در بانک زراعت ترکیه

بسته به نوع اقامتی که در ترکیه دارید، چه به صورت موقت، چه به صورت دائم و چه شهروندی ترکیه را داشته باشید، می‌توانید انواع حساب‌های مختلفی را در این کشور افتتاح کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که:

 •  تنها در صورت داشتن شهروندی ترکیه می‌توانید از تمام انواع خدمات بانکی استفاده کنید.
 •  اما اگر اقامت موقت و یا توریستی ترکیه را دارید، فقط می‌توانید در بانک زراعت ترکیه حساب افتتاح کنید.( در این صورت حسابی که در این بانک افتتاح می‌کنید، حساب شخصی قلمداد شده و فقط برای مصارف روزمره است.)

حال گاها پیش می‌آید که در این میان، یا فرد برای مقاصد دیگری (مثلا مقاصد تجاری) از حساب خود استفاده می‌کند، یا اینکه به دلیل تراکنش‌های با مقدار بالا، بانک به استفاده‌ای به جز استفاده‌ی شخصی مشکوک شده و برای حفظ قوانین خود، در اولین قدم حساب فرد را مسدود می‌کند. در چنین موقعیت‌هایی، بانک شما را به شعبه‌ای که در آن حساب باز کرده‌اید دعوت می‌کند و از شما توضیح می‌خواهد. برای اینکه بتوانید روند رفع مسدودی حساب در زراعت بانک ترکیه را تسریع ببخشید و حساب خود را بازگردانید، باید به نکات زیر توجه کنید:

 •  ابتدا باید از تمام تراکنش‌های حساب خود، یک پرینت بگیرید.
 • پرینت حساب باید تمام تراکنش‌های شما را در بر بگیرد. حداقل سه ماه و اگر به تازگی حساب باز کرده‌اید، از زمان افتتاح.
 • برای تمامی واکنش‌های باید دلیلی منطقی بیاورید و اثبات کنید که مقاصد شما، تجاری نبوده‌اند.
 •  برای تراکنش‌های با مقدار زیاد، ارائه‌ی فاکتور و گواهی، بسیار مفید خواهد بود.
بهترین بانک های ترکیه و شرایط افتتاح حساب در آن
بیشتر بخوانید

برای اطلاع از میزان سود سپرده ها در بانک زراعت در سال 2021 مقاله سود بانکی در ترکیه در سال 2021 را بخوانید .

ساعت کاری بانک زراعت ترکیه

بانک ها در کشور ترکیه، دوشنبه تا جمعه از ساعت هشت و نیم صبح تا دوازده ظهر و از ساعت یک و نیم تا پنج بعد از ظهر به مشتریان خدمات رسانی می کنند. از ساعت دوازده تا یک و نیم بعد از ظهر نیز زمان استراحت و ناهار کارمندان بانک می باشد. روزهای شنبه و یکشنبه تعطیلات آخر هفته در ترکیه محسوب می شوند. پس بانک ها در این روزها تعطیل هستند.

گرچه در بعضی مناطق توریستی و شهرهای بزرگ مثل استانبول و آنکارا هر روز فعالیت می کنند. در هر صورت استانبول همراه توصیه می کند برای اینکه از ساعات کاری شعبه مورد نظرتان مطلع شوید، قبل از مراجعه با آن تماس بگیرید.

میزان کارمزد بانک زراعت برای واریزی های بالای 50 هزار دلار در یک هفته

 • این کارمزد به ارزهای خارجی، نظیر دلار و یا یورو تعلق می‌گیرد.
 • میزان این کارمزد در بانک زراعت، به صورت کلی، 0.5 در 1000 است.( به طور مثال اگر 2000 هزار دلار به حساب خود واریز کنید، 1 دلار از آن به عنوان کارمزد کسر می‌شود.)
 • لازم به ذکر است که اخذ این کارمزد، صرفا محدود به واریزی‌های بالای 50 هزار دلار نیست.
 • برای حذف این کارمزد، توصیه می‌شود که در یک روز زیر 50 هزار دلار، و باقی را در روزهای دیگر واریز کرد.به  علاوه، به هنگام استفاده از این راه‌حل بهتر است تا هر دو واریز را از یک شعبه انجام دهید.در غیر این صورت سیستم بانک به این امر پی برده و کارمزد مجددا کسر خواهد شد.
 •  راه‌حل دیگر برای معافیت از پرداخت کارمزد، این است که با هماهنگی بانک، مبلغ واریزی را 3 ماه در حساب بلوکه کنید.

تغییر شماره موبایل در ترکیه، آپدیت همراه بانک زراعت و پیامک فعالسازی

بعضی اوقات به هر دلیلی، ممکن است سیم کارت و یا تلفن همراه خود را تغییر دهید. حال اگر در بانک زراعت ترکیه حساب دارید و با اینترنت بانک آن نیز فعالیت می‌کنید، لازم است به منظور فعالسازی مجدد، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا به بانک مراجعه کنید و شماره تلفن خود را به شماره‌ی جدید تغییر دهید.
 •  اگر تلفن همراه تازه‌ای گرفته‌اید، اپلیکیشن همراه بانک زراعت را مجددا نصب کنید.
 •  با شماره تلفن جدید خود، با مرکز تماس بانک زراعت، تماس بگیرید. (شماره‌ی آن پشت کارت بانکی درج شده)
 •  اطلاعات خود از طریق تلفن گویا وارد کنید،
 •  از منوی درخواست رمز جدید، برای دریافت رمزی تازه اقدام نمایید،
 •  منتظر بمانید تا رمز جدید، به شماره‌ی شما پیامک شود.
 •  از رمز جدید برای فعالسازی اینترنت بانک استفاده نمایید.

برای افتتاح حساب در ترکیه همین امروز اقدام کنید!

موسسه حقوقی، مشاوره و سرمایه گذاری مجله خبری ترکیه آماده خدمت رسانی به تمامی فارسی زبانان عزیز در زمینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه است، برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

سود بانکی در ترکیه در سال 2021

سود بانکی در ترکیه در سال 2021 و مالیات آن

سود بانکی در ترکیه در سال 2021 در این پست میخواهیم سود بانکی در ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *