پنجشنبه , 6 آبان 1400 - 10:02 بعد از ظهر
دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه های خصوصی استانبول

این روزها ترکیه به یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان خارجی تبدیل شده است. انواع رشته‌ها با سطح آموزشی بالا و هزینه کم در این کشور ارائه می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای رشته مورد نظر در دانشگاه مورد علاقه‌شان درخواست بدهند. با توجه به رقابت بسیار بالای دانش آموزان و دانشجویان ترک مخصوصاً برای رشته‌های مورد علاقه ایرانیان مانند پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی، شرکت در آزمون کنکور و رقابت بادانش آموزان ترک برای بسیاری به‌صرفه نیست. دانشگاه های خصوصی استانبول فرصت خوبی در این زمینه ارائه می‌کنند تا شما بتوانید با هزینه‌ای معقول در رشته موردعلاقه‌تان با بهترین کیفیت تحصیلی امکان‌پذیر در سطح جهانی، تحصیل کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه به نسبت دانشگاه‌های دولتی این کشور بسیار زیاد است ولی از طرفی به نسبت دیگر دانشگاه‌های خصوصی اروپا این دانشگاه‌ها بسیار ارزان‌قیمت‌اند. علاوه بر این اغلب این دانشگاه‌ها بورسیه‌هایی را برای دانشجویان برتر خود تدارک دیده‌اند که به هیچ عنوان از نظر مالی متحمل فشار نشوند. برای آشنایی با بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول تا انتهای متن با ما همراه باشید.

دانشگاه های خصوصی استانبول
دانشگاه کوچ

این دانشگاه در سال 1993 به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول تأسیس شد. شعار تأسیس این دانشگاه، کمک به دانش عمومی جهانی و تحولات فکری، اقتصادی، تکنولوژیک و اجتماعی بود. اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه در تخصص خود از بهترین‌های بین‌المللی انتخاب‌شده‌اند.

جالب است بدانید که این دانشگاه به یک رکورد جالب دست پیدا کرده است و آن هم دریافت دومین میزان کمک‌های مالی تحقیقاتی ترکیه چه از سوی دولت و چه از سوی اتحادیه اروپا است.

این دانشگاه ششمین دانشگاه برتر ترکیه برای تحصیل رشته پزشکی است. پذیرش در این دانشگاه از طریق آزمون‌هایی مانند SAT است.

این دانشگاه شامل دانشکده‌های علوم اجتماعی و انسانی، علوم اداری و اقتصاد، مهندسی، علوم پایه، حقوق، پرستاری و پزشکی است.

به‌طورکلی این دانشگاه 22 رشته در مقطع کارشناسی، 31 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 16 رشته در مقطع دکتری دارد.

دکترا در ترکیه چگونه است
بیشتر بخوانید

دانشگاه کوچ بر جذب دانشجویان برتر بین‌المللی تأکید دارد به همین دلیل امکانات موردنیاز را برای این دانشجویان برآورده کرده است. از طرفی دیگر این دانشگاه موفق شده است با جذب بهترین دانش آموزان دبیرستان‌های ترکیه خود را در مدت کوتاهی به یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه تبدیل کند.

زبان تدریس در این دانشگاه به‌جز رشته‌های حقوق و پرستاری، به زبان انگلیسی است. رشته‌های حقوق و پرستاری در این دانشگاه به زبان ترکی استانبولی تدریس می‌شود.

دانشگاه کوچ برای آموزش دانشجویان خود از تکنیک‌های خلاق و آموزش‌های گروهی بهره می‌گیرد به همین دلیل درس خواندن در این دانشگاه به هیچ وجه یک کار کسل‌کننده نخواهد بود.

باوجود خصوصی بودن دانشگاه و طبعاً بالاتر بودن هزینه‌ها به نسبت یک دانشگاه دولتی، این دانشگاه برای کمک به دانشجویانش با اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان برتر برای شهریه، تغذیه، اسکان و حتی رفت‌وآمد اقدام کرده است. علاوه بر این امکان کار در دانشگاه مخصوصاً برای رشته پرستاری وجود دارد.

وبسایت دانشگاه Koç

 

دانشگاه های خصوصی استانبول
دانشگاه سابانجی

این دانشگاه در سال 1994 در استانبول تأسیس شده و لایق قرار گرفتن در لیست بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول است. مساحت این دانشگاه چیزی بیشتر از یک‌میلیون مترمربع است و 40 کیلومتر با مرکز شهر استانبول فاصله دارد.

دانشگاه سابانجی پذیرش دانشجو را در سال 1999 آغاز کرد و نخستین کلاس‌های درس آن نیز در همین سال برگزار شد.

دانشگاه سابانجی یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه و همچنین دارای رتبه بین‌المللی است و با توجه به شهریه مقرون‌به‌صرفه و مناسب این دانشگاه تعجبی ندارد که بیشتر دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در ترکیه اقدام می‌کنند، این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

علاوه بر این، سابانجی برای دانشجویان خارجی بورسیه‌های تحصیلی متفاوتی را در نظر گرفته است که آموزش نسبتاً ارزان‌قیمت باکیفیت بسیار بالا را تضمین می‌کند.

نکته جالب در خصوص این دانشگاه که بد نیست بدانید این است که چیزی نزدیک به 90 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تنها یک سال پس از فارغ‌التحصیلی در بهترین مراکز، شرکت‌ها و حتی دانشگاه‌های جهان مشغول به کار می‌شوند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان ایرانی
بیشتر بخوانید

سیستم این دانشگاه بر اساس بالا بردن سطح دانش ‌پایه بنیان ‌شده است و گذراندن این دوره نیز برای تمامی دانشجویان اجباری است. دانشجویان این دانشگاه آموزش می‌بینند که بنیاد علمی، استدلال انتقادی و رویکرد میان‌رشته‌ای خود را توسعه بدهند.

بیش از 90 درصد اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه از خارج از ترکیه دکتری خود را دریافت کرده‌اند و تعداد اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه 368 نفر است. در حقیقت به ازای 14 دانشجو یک هیئت‌علمی در این دانشگاه وجود دارد.

وبسایت دانشگاه Sabancı

دانشگاه های خصوصی استانبول
دانشگاه یدی تپه

Yeditepe یکی دیگر از برترین دانشگاه های خصوصی استانبول است که بدون هیچ حمایتی از طرف دولت ترکیه اداره می‌شود. این دانشگاه در سال 1996 در استانبول تأسیس شد.

بیشتر رشته‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. البته گفتنی است که زبان تدریس رشته‌هایی مانند علوم سیاسی، ارتباطات بین‌الملل به زبان فرانسه است. برخی از رشته‌ها نیز به زبان ایتالیایی و ترکی تدریس می‌شوند. ولی به‌طورکلی می‌توان گفت که زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است.

یدی تپه از 13 دانشکده، 3 موسسه تحصیلات تکمیلی و یک موسسه آموزش عالی تشکیل‌شده است.

البته دقت داشته باشید که تنها رشته این دانشگاه که مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت است رشته دندانپزشکی این دانشگاه است که اغلب ایرانیان برای تحصیل در این رشته به این دانشگاه می‌روند. دوره تدریس دندان‌پزشکی در این دانشگاه 5 الی 9 سال است و به زبان‌های انگلیسی و ترکی تدریس می‌شود.

وبسایت دانشگاه yeditepe

دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه بیلگی

Istanbul Bilgi یکی دیگر از بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول و ترکیه است. این دانشگاه در سال 1996 به درخواست بنیاد آموزشی بیلگی در این شهر تأسیس شد.

در حال حاضر این دانشگاه چیزی نزدیک به 18 هزار دانشجو، هزار هیئت‌علمی، 6 دانشکده، 5 موسسه، 5 مدرسه، سه مدرسه حرفه‌ای و 200 برنامه آموزشی دارد و خدمات خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد.

دانشگاه بیلکنت در آنکارا را بشناسید
بیشتر بخوانید

زبان تدریس در این دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها زبان انگلیسی است.

وبسایت دانشگاه Bilgi

دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه اوکان

دانشگاه اوکان یکی از جوان‌ترین و فعال‌ترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول است که در سال 1999 تأسیس شد و از سال 2003 اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

این دانشگاه در حال حاضر 63 رشته کارشناسی، 41 رشته کارشناسی ارشد، 13 برنامه دکترا را تحت پوشش خود دارد.

هدف این دانشگاه راه‌اندازی یک ارتباط قوی و مؤثر میان تحصیل و بازار کار است و بر آن است تا از سیستم آموزشی دانشگاه به دنیای کسب‌وکار پل بزند. به همین دلیل دانشجویان این دانشگاه از همان سال اول طی برنامه‌های اوکان با جهان کسب‌وکار آشنا می‌شوند و گواهینامه‌های کارهای حرفه‌ای را از این دانشگاه دریافت می‌کنند.

این دانشگاه دارای تمامی امکانات یک دانشگاه مدرن از امکانات تحصیلی مانند آزمایشگاه، کلاس‌های تجهیز شده و… گرفته تا امکانات تفریحی مانند استخر، کافه‌تریا، رستوران و… است.

وبسایت دانشگاه Okan

دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه آیدین

دانشگاه آیدین یکی دیگر از دانشگاه‌های مطرح خصوصی استانبول است که از سال 2003 به‌طور رسمی فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

این دانشگاه دارای 39 هزار دانشجو است و جالب است بدانید که تعداد 3500 نفر از این‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند که این دانشگاه را برای تحصیل در ترکیه انتخاب کرده‌اند. این دانشگاه درمجموع ارائه‌دهنده 274 رشته تحصیلی در 11 دانشکده است. علاوه بر این در این دانشگاه یک مدرسه زبان خارجه، یک مدرسه علوم کاربردی، 3 موسسه تحصیلات تکمیلی و 3 دانشکده فنی نیز وجود دارد.

این دانشگاه دارای 29 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه تخصصی درزمینه رشته‌های مهندسی و پزشکی است.

این دانشگاه 11 پردیس در استانبول دارد و برنامه دارد تا در سال 2023 یکی از 5 دانشگاه برتر ترکیه و 500 دانشگاه برتر در جهان باشد.

وبسایت دانشگاه Aydin

مطلب پیشنهادی

زراعت بانک ترکیهر

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب

زراعت بانک ترکیه ، خدمات و آموزش افتتاح حساب کشورهای مختلف برای جذب سرمایه خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *